Podłoga z korka – dla jakich wnętrz?

Dąb korkowy jest niesamowitym drzewem wytwarzającym korę o jednolitej budowie, która samoistnie narasta. Kora z tego drzewa służy między innym do wyrobu okładzin podłogowych. Ze względu na swoje bardzo uniwersalne właściwości, a także niezwykłą trwałość, korek możemy wykorzystać i zastosować na wielu powierzchniach, a także w różnych miejscach.
haawana z korka

Podłoga z korka – właściwości

Decydując się na położenie korka na podłodze, zyskujemy doskonały komfort termiczny i akustyczny pomieszczeń. Korek może pochłonąć aż do 70% dźwięków w zakresach częstotliwości do 4 tys. Hz. Jego struktura pozwala na tłumienie dźwięków powietrznych i uderzeniowych. Dodatkowym atutem jest zachowanie wartości izolacyjnych w szerokim zakresie temperatur. Podłogi z korka charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością w codziennym użytkowaniu. Są bardzo odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych. Korkowa podłoga nie ulega praktycznie procesom starzenia. Ciekawą zaletą korka jest antyelektrostatyczność – podłoga nie elektryzuje się, a tym samym nie przyciąga kurzu. Dzięki temu łatwo ją utrzymać w czystości. Wystarczy tylko okresowo przemywać podłogi delikatnymi detergentami, a raz na kilka miesięcy zaimpregnować powierzchnie np. włoskiem pszczelim.
kolorowy kork

Korek podłogowy – uniwersalne zastosowanie do różnych wnętrz

Podłoga z korka jest doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych, podłóg drewnianych, paneli lub parkietów. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom i trwałości, podłogi korkowe możemy zastosować w naprawdę różnych wnętrzach. Korek sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach suchych tzn. sypialni, w pokoju dziecięcym czy salonie, jak i wilgotnych (łazienka, kuchnia, a nawet sauna). Dzięki obecności w jego składzie garbników, jest surowcem odpornym na wodę, grzyby i pleśń. Korek podłogowy jest bardzo przyjemny w dotyku, co zapewni nam wygodę i komfort podczas chodzenia. Mając na uwadze, że jest to surowiec bardzo trwały, podłogę korkową możemy zastosować nawet w pomieszczeniach, w których panuje duży ruch, takich jak sklepy, biura, kawiarnie czy hotelowe korytarze.

Korek jest materiałem polecanym i sprzedawanym w wielu sklepach w Polsce i za granicą, np. cork24.co.uk/cork-rolls/64-cork-roll-6mm-10m.html. Dzięki dużej trwałości podłoga z korka będzie służyła jej użytkownikom przez wiele lat. Dodatkowo, mając na uwadze, że jest to produkt w 100% naturalny, zastosowanie tego typu surowca pomaga chronić środowisko.
color cork