Białe belki i ich ergonomiczność

Od kiedy sięgam pamięcią bez ustanku lubiłam biały kolor. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego, ale ten kolor zawsze wszystkim kojarzył się jedynie z jednym. Z brudem. Z pewnej strony mieli rację, ale jeślibyśmy zawsze patrzyli na to z tej perspektywy, to zapewne wszelkie okrycia ubierane przez nas, były by w czarnym kolorze, żeby brudu nie było widać.

Będąc dzieckiem ceniłam białe ciuchy. Moja rodzicielka jednak nie była z tego zadowolona. Ja już wówczas wiedziałam, że jeżeli kiedyś będę posiadać swój dom, to tylko w skandynawskim charakterze, innymi słowy w przeważającej części na biało.
Czas dojrzałego człowieka nieoczekiwanie przyszedł niezwykle błyskawicznie. Ani się obejrzałam, już należało poszukiwać parceli i wyselekcjonować jakiś schemat domu. Z parcelą było swobodniej, albowiem jak się potem okazało rodzice bardzo chcieli przepisać nam parcelę po babci. Od początku nic nie mówili, a tu taka niespodzianka.
biala kuchnia
Cesja parceli nieco trwało, ale kiedy już wszystkie formalności zostały załatwione, radość nie znała końca. Można było zacząć budować dom, tylko projektu brak. Zanim się zdecydowaliśmy na coś konkretnego, wybuchało wiele awantur, bo każdy tak faktycznie potrzebował całkiem coś innego.
kominek
Na nieszczęście ja odpuściłam. Z czasem nie mogę aczkolwiek oznajmić, że niestety, bo to było najlepsze co mogłam zrobić. Mąż w wyższym stopniu wiedział o co chodzi w budowlance, posiadał wiedzę, gdzie są zbędne wydatki, co idzie ignorować i nie jest wymagane. Jestem mu za to niesłychanie wdzięczna.
Robota szła, jak szalona. Wychodzę z założenia, że jeżeli ma się kasę, to faktycznie nie ma przeszkód. Inżynieria poszła do przodu, co niemiara spraw teraz odbyło się sporo prędzej, niż na przykład dwadzieścia lat temu. Lada moment mogliśmy już złożyć zamówienie na okna i stopniowo planować wnętrze.
kuchnia
Te operacje bodajże zmarnowały najwięcej czasu. Szlifowanie, malowanie – te operacje tak długo trwają. Za to ja miałam czas na zastanowienie się, czego wymagam po wnętrzu.
Akurat nastał czas kiedy rządziły białe listwy warszawa, białe ściany i białe umeblowanie. Jeżeli mam być prawdomówna, to już dosyć miałam tego białego, a marzenie o białym skandynawskim budynku już dawno przestało być dla mnie ważne. Ostatecznie postawiłam na ergonomie i na inne kolory, jakie okazały się niesłychanie piękne.
Aktualnie wiem, że gdyby ma głupota mi nie stąpiła, to pewnie wnętrze mego domu wyglądało by całkiem inaczej. Jestem sama sobie rada, że nie dałam się omamić. Następnym razem bezsprzecznie przemyślę sprawę wiele razy, aby nie dać się zaślepić. Jak to gadają, nie wolno pochopnie podejmować woli i posiadają rację. Homo sapiens jednak nieznacznie jeszcze niedoświadczony, musi uczyć się na pomyłkach innych.