Wspaniała metoda termoizolacji

W ostatnich latach metoda termoizolacji polegającej na natrysku pianki poliuretanowej (ang. spray insulation foam) zyskuje sobie coraz znacznie większą popularność. Nie ma w tym nic paradoksalnego, bowiem metoda ta znamionuje się licznymi atutami,

których trudno nie ocenić, takimi jak niezwykle wysoka wytrzymałość na wrogie chemiczne czynniki, szansę zastosowanie nawet w krańcowych warunkach cieplnych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), praktycznie zerowa skłonność na pleśń oraz grzyby, łatwość oraz wygoda jeśli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków wiążących się z jej zastosowaniem oraz dużo innych.

Wykorzystanie

Piankę poliuretanową możemy zastosować w obrębie pokoi, na ścianach oraz suficie, zewnętrznie (na dachach), możemy również użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji poprzez wypełnienie pianką jej pustych elementów (taka pianka musi być niemniej jednak znacznie o wiele bardziej odporna na ściskanie aniżeli inne jej postaci). Pianka poliuretanowa kapitalnie sprawdza się też w termoizolacji zbiorników.

Po czym odróżnić piankę spray insulation foam odpowiedniej jakości?

Wysokiej jakości pianka poliuretanowa winna znamionować się przede wszystkim trwałością, szczelnością oraz wzniosłą wydajnością. Jej wykorzystanie oprócz separacji cieplnej powinno do tego zaowocować na przykład wygłuszeniem oraz miłym dla oka skutkiem wizualnym (bez wątpliwości przy pojętnym naniesieniu). Powinna również wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych przestrzeni. To niezwykle istotne jeśli chodzi o trwałość izolacji, bowiem w pustych przestrzeniach ma okazję pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większość podmiotów wykorzystujących piankę poliuretanową ogromnej jakości oferuje również swoim kontrahentom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na właściwości tego materiału profesjonalne firmy są w stanie sobie na to zezwolić oraz jeśli usługodawca nie chce udzielić nam gwarancji – powinno to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego produktu. Na izolacji nie warto oszczędzać – jeśli jest ona przyzwoicie wykonana zezwoli nam to przez lata ustrzec się remontu oraz związanych z nim kosztów.